آشنایی با انواع اره

دسته بندی
آشنایی با انواع اره

اره یکی از ابزار مهم است. هر کدام از متریال هایی که وجود دارد اره مخصوص به خود را نیز داراست. در واقع هر کدام از اره ها برای یک کار و یک قطعه ی خاص طراحی می شوند و طبیعتا شیوه ی استفاده آن ها نیز متفاوت است.

اگر قصد خرید اره دارید می توانید با مطالعه موارد زیر که در این مقاله آمده است اره مناسب خود را به راحتی انتخاب کنید.

لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

اره چیست؟

اره ابزاری برنده است که دارای یک تیغه یا یک زنجیر می باشد و دندانه‌های برنده ای نیز دارد. از اره برای قطعه کردن یا نصف کردن متریال مختلف استفاده می شود که بیشتر در صنعت نجاری و البته دیگر پیشه‌ها و رشته‌های فنی و صنعتی کاربرد دارد.

کاربرد اره

به طورکلی کاربرد اره به این شکل است که به وسیله ی قرار دادن لبه ی دندانه دار در مقابل اجسام و حرکت دادن آن به جلو عمل برش را صورت می دهد که این نیرو به وسیله ی دست، برق یا دیگر منابع تأمین می گردد.

اجزای تشکیل دهنده اره برقی و اره موتوری

تیغه اره

تیغه اره

تیغه قسمتی از اره‌ برقی می باشد که زنجیر بر روی آن قرار می گیرد. تیغه اره‌ برقی، یکی از اصلی ترین قطعه ها در اره موتوری به حساب می آید و نحوه ی عملکرد کل دستگاه، به تیغه ی اره بستگی دارد. هرچه تیغه بلند تر باشد سطح برش بیشتری را هم فراهم می‌ نماید اما تیغه‌های کوتاه قدرت مانور بیشتری را برای کارهای کوچک‌ تر در اختیار شما می گذارد. به جز این مسئله، گیج یا میزان ضخامت تیغه هم می بایست با زنجیری که در اره برقی استفاده می شود، کاملا سازگار باشد.

زنجیر اره

زنجیر بر روی تیغه قرار می گیرد و به شما کمک می کند که بتوانید عمل برش را با دقت بالایی انجام دهید. یکی از عواملی که تعیین کننده ی شیوه ی عملکرد زنجیر اره‌ برقی می تواند باشد، گام زنجیراست. به فاصله ی هر پیوند در زنجیر گام می گویند.

زنجیر ارهزنجیرهایی که گام کوچک‌ تری دارند، برش‌های دقیق تر اما کندتری را به اجرا می گذارند و گام های بزرگ ‌تر، برش‌های با سرعت بالاتر اما نامنظمی ایجاد می ‌کنند. ضخامت زنجیر نیز یکی دیگر از مواردی است که توانایی اره‌ برقی در کارهای سنگین را نشان می دهد.

اسپراکت اره

اسپراکت اره

اسپراکت یا چرخ دنده یکی از قسمت های اره‌ برقی می باشد که موظف است نیرو را از موتور به زنجیر انتقال دهد که موجب تأمین نیروی مورد نیاز در زنجیر در جهت برش چوب می گردد. سایز چرخ دنده نیز می تواند باعث تغییرعملکرد اره برقی شود. اسپراکت‌‌های بزرگ ‌تر موجب می شوند که سرعت زنجیر کمتر شود، اما باعث تولید گشتاور بیشتری می شوند.

میل لنگ اره

میل لنگ یکی از مهم ‌ترین اجزای اره‌ برقی می باشد، میل لنگ باعث می شود که حرکت رفت و برگشتی پیستون به حرکت چرخشی مبدل گردد. به طور کلی اره‌ برقی‌هایی کیفیت بالایی دارند که میل لنگی از فولاد یا آلیاژ آلومینیوم داشته باشند.

میل لنگ اره

چنین فلزاتی استحکام و طول عمر و دوام بیشتری برای میل لنگ به ارمغان می آورند و باعث می شوند اره برقی تا ساعت ها بدون هیچ مشکلی کار کند. هرچه طول کورس میل ‌لنگ‌ها بیشتر باشد گشتاور بیشتری نیز برای شما فراهم می کند.

پیستون اره

پیستون اره

یکی از اجزای مهم اره برقی پیستون است. پیستون‌هایی که در اره‌های برقی استفاده می شود را معمولا از مواد مقاوم و با کیفیت مثل فولاد کروم و آلیاژهای آلومینیومی سبک ‌وزن می سازند. این مواد خستگی و فشار وارده بر روی اپراتور را در طی استفاده ی طولانی مدت کمتر می کنند.

سیلندر اره

سیلندر یکی از دیگر قطعات اره‌ برقی به حساب می آید که وظیفه ی مبدل کردن انرژی پتانسیل ذخیره شده در سوخت به انرژی جنبشی را عهده دار می باشد. تبدیل انرژی که در سیلندر اره موتوری اتفاق می افتد، موجب حرکت کردن زنجیر و در نهایت برش سطح کار می شود.

سیلندر اره

معمولا سیلندر را از مواد با کیفیت مثل آلومینیوم یا فولاد می سازند تا در مقابل دما و فشار زیادی که در زمان کار تولید می شوند، مقاومت نماید. سیلندر همینطور دارای پروانه‌های خنک کننده ای است که با دفع کردن گرما، از گرم شدن زیاد از حد موتور پیشگیری می‌کنند.

ترمز اره

ترمز یکی از قطعات اره‌ برقی است که وظیفه ی چرخاندن زنجیر را بر عهده دارد. این بخش عمدتا در قسمت بالای اره‌ برقی و تقریبا کنار دسته قرار گرفته است تا دسترسی بهتری داشته باشد. اگر ترمز اره‌ برقی خوب کار نکند ممکن است به دستگاه و کاربر صدمه وارد کند.

فیلتر هوا اره

فیلتر هوا اره

نقش فیلتر هوا در اره برقی جلوگیری از ورود زباله‌ها و ذرات دیگری که به موتور وارد می شود می باشد. اگر فیلتر کثیف باشد یا گرفته باشد بر روی عملکرد دستگاه تاثیر منفی می گذارد. سعی کنید همیشه فیلتر هوا را تمیز کنید یا اگر مشکل جدی وجود داشت باید آن را تعویض کنید.

دستگیره‌ اره

دستگیره ها نیز نقش مهمی در اره های برقی دارند. دستگیره ها باید به شکل ارگونومیک طراحی شده باشند تا خستگی ناشی از استفاده از دستگاه را کمتر کنند. همچنین علاوه بر این ضد لرزش بودن دستگیره ها نیز در بازدهی استفاده از اره های برقی تاثیر مستقیم دارد.

کلید ایمنی اره

کلید ایمنی یکی از اجزای اره برقی است که در تأمین ایمنی دستگاه، نقش اساسی دارد. سوئیچ ایمنی مانند لایه ای حفاظتی از احتمال شروع تصادفی دستگاه جلوگیری می کند.

 

انواع اره

اره ها به طور کلی به دو دسته ی اره دستی و اره برقی تقسیم می گردد. البته انواع خاصی از اره نیز وجود دارد که در انتها به معرفی آنها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

اره دستی

اره های دستی معمولا در صنعت نجاری برای بریدن چوب یا در صنایع دیگر برای بریدن برخی فلزات به کار می روند که در ادامه به انواع آن می پردازیم :

اره دستی سنتی

اره دستی سنتی

اره دستی سنتی که از آن به عنوان اره چوب بر نیز یاد می کنند، برای مصارف خانگی استفاده می گردد و عمدتا از آن در جهت تعمیرات لوازم گوناگون منزل استفاده می شود. اگر می خواهید این اره را تشخیص دهید می بایست به قسمت دسته آن توجه نمایید که مانند حرف D است.

اره مویی دستی ( اره کمانی)

اره مویی دستی ( اره کمانی)

اره مویی دستی درجهت ایجاد برش های دقیق و ظریف استفاده می شود. کاربرد عمده ی اره مویی برای معرق کاری می باشد و در حین کار می بایست مراقب باشید که تیغه ی آن دچار شکستگی نشود. نام دیگر این اره ها اره کمانی می باشد.

اره منبت کاری

اره منبت کاری بسیار به اره مویی شباهت بسیاری به اره مویی دارد و U شکل می باشد ولی قسمت کمان آنها به گونه ای طراحی شده است که عمق بیشتری را برش داده و تیغه ی آنها هم از اره مویی هم ضخیم تر می باشد.

اره دستی دو طرفه

اره دستی دو طرفه

وجود دو دسته در دو طرف اره دو طرفه موجب می شود تا در زمان برش کاری دو نفر با همکاری هم دیگر بتوانند عمل برش را انجام بدهند . کاربرد اره دو طرفه بیشتر برای برش دادن الوار بزرگ و تنه درختان می باشد.

اره سرشاخه زن

اره سرشاخه زن

اره سر شاخه زن برای هرس کردن درختان و باغبانی گزینه ی مطلوبی می باشد. سر تیغه ی این اره به شکل قوس دار است و دسته ای بلند دارد تا برای رسیدن به شاخه هایی که دور از دسترس هستند مشکلی وجود نداشته باشد.

اره برش سطح

اره برش سطح در شرایطی به کار می رود که می خواهید برش سطح چوب را برای حذف بخش های اضافه یا بیرون زدگی ها به کار ببرید. دندانه های به کار رفته در این اره ها به شکل موازی هستند.

اره دم روباه

اره دم روباه

طول اره دم روباه از ۳۰ تا ۱۰۰ سانتی متر می باشد و تیغه ی آن شکل مخصوصی دارد که قسمت نوک آن باریک تر از قسمت انتهایی اش است. به وسیله ی اره روباهی می توانید چوب را هم به شکل طولی و هم به صورت عرضی برش دهید.

اره نجاری پشت دار

اره نجاری پشت دار

اره نجاری پشت دار ۲۰ تا ۴۰ سانتی متر می باشد و یک قطعه چوبی یا فلزی در بخش بالایی تیغه از ابتدا تا انتهای آن می باشد که موجب می شود در زمان برش تیغه تاب  برندارد . دندانه ها رو به جلو می باشد و در زمان برش در جهت خلاف هیچ آسیبی به کاربر نمی رساند.

اره دستی ظریف بر

اره دستی ظریف بر

اره دستی ظریف بر همانند اره نجاری پشت دار می باشد و فقط دندانه هایش ریزتر هستند و تیغه ای نازک تر دارد که برای کارهای ظریف استفاده می گردد.

اره ژاپنی

اره ژاپنی

این گونه از اره ها برای همه ی چوب های تر و خشک استفاده می شود. شکل ظاهری این اره ها موجب می شود تا در زمانی که برشکاری با استفاده از اره های دیگر امکان پذیر نیست به کار ما بیاید. اره های ژاپنی در سه شکل موجود هستند و در هر دو سمت تیغه، دندانه هایی وجود دارد که یک طرف آن دندانه های ریز و در سمت دیگر آن دندانه های بزرگی وجود دارد و جهت دندانه ها به سمت دسته ی اره است و در هنگامی که کاربر اره را به طرف خود می کشاند برش چوب انجام می شود.

اره روکش بر

اره روکش بر

از اره روکش بر در جهت بریدن روکش های یک تا دو میلی متری استفاده می گردد. شکل اره های روکش بر بسیار خاص است و کاملا هم قابل تشخیص می باشد.

اره زنجیری دستی

اره زنجیری دستی

در اره زنجیری دستی عملیات برش به وسیله ی زنجیر انجام می گیرد. این اره به جز آن که به صورت دستی وجود دارد به شکل موتوری و برقی هم در بازار موجود است.

اره نوکی (اره دستی نوک دار)

اره نوکی (اره دستی نوک دار)

اره نوکی معمولا برای برش های گرد و دارای انحنا کاربرد بسیاری دارد و طول اره هم از ۳۰ سانتی متر فراتر نمی رود.

اره سیمی

اره سیمی

اره سیمی یک نوع اره جیبی و قابل حمل می باشد که عمدتا در کوه نوردی و مسافرت از آن استفاده می گردد و با استفاده از آن می توانید فلز نرم، پلاستیک و شاخه های کوچک تا متوسط را برش داد. ساختار آن ها به شکلی است که چند رشته سیم دندانه دار به هم بافته شده اند و به این وسیله تیغه را به وجود آورده اند. هرچقدر که قطر این سیم ها بیشتر شود قدرت برش اره سیمی نیز بیشتر می شود.

اره دستی آهن بر

اره دستی آهن بر

از اره دستی آهن بر در جهت برش انواع قطعات آهنی یا فلزی استفاده می گردد. همینطور در مواقعی نیز در جهت برشکاری لوله های پی وی سی یا پولیکا انتخاب های خوبی به حساب می آیند. دسته ی اره دستی آهن بر به شکل C است که روی دو سر آن جای قرار گرفتن تیغه می باشد.

اره برقی

اره برقی نیز مثل اره های دستی انواع گوناگونی دارد و فرق اصلی آن ها با اره های دستی به منبع تغذیه ارتباط پیدا می کند و به خاطر منبع تغذیه ی برقی که دارند قدرت بیشتری هم نسبت به نمونه های دستی دارند. حال به معرفی آنها نیز خواهیم پرداخت.

اره میزی

اره میزی

اره میزی یکی از انواع اره های برقی است که کاربرد بسیاری دارد و کار با آن خیلی خطرناک است. معمولا از اره میزی در جهت برش چوب و ام دی اف ، نئوپان ، پلاستیک و فلز نرم استفاده می گردد.

اره فارسی بر

با توجه به نام اره فارسی بر پیداست که از این ابزار در جهت ایجاد برش فارسی استفاده می گردد و در حقیقت نجاران برای ایجاد برش های زاویه دار از آن استفاده می نمایند.

اره فارسی بر

به وسیله اره فارسی بر می توانید برش های عرضی ، فارسی ، اریب و ترکیبی را روی چوب و پلاستیک، تخته سه لایه و مواد نرم دیگر ایجاد نمایید. اره فارسی بر در مدل های ثابت، کشویی و کشویی دو طرفه وجود دارد که باید با توجه به حجم کار و فضای کار و نوع کارتان اره فارسی بر مناسب خودتان را تهیه نمایید.

اره بازویی (اره رادیال)

اره بازویی (اره رادیال)

عملکرد اره بازویی کاملا متضاد با اره میزی می باشد به طوری که تیغه ی اره به میز و یک بازوی متحرک متصل است و هنگامی که قطعه ی کار ثابت قرار می گیرد می توانیم با حرکت دادن تیغه، برش های عرضی ، طولی و ترکیبی را ایجاد نماییم.

اره زنجیری برقی

اره زنجیری برقی

تیغه ی اره زنجیری برقی مانند نامش زنجیره ای و دندانه ای می باشد. این اره برای برش های دقیق مناسب اما عملیات برش را خیلی سریع انجام می دهد. اره زنجیری برقی به شکل شارژی نیز در بازار موجود است.

اره افقی بر

اره افقی بر

اره افقی بر معمولا برای هرس کردن درختان ، بریدن چوب ها ، آجر و کاشی کاربرد دارد و با تعویض تیغه اش در دیگر کارها مانند بریدن لوله های PVC و…. می توان از آن استفاده نمود. عملکرد این اره به صورتی است که با عقب و جلو رفتن تیغه و حرکت ثابت آن می توان چوب را قطعه قطعه نمود.

اره عمود بر (اره چکشی)

از دیگر اره هایی که از آن در صنایع مختلف بسیار استفاده می گردد، اره عمود بر می باشد. البته از این گونه اره ها در مصارف خانگی نیز استفاده می شود.

اره عمودی بر

کاربرد اره عمود بر خیلی گسترده است و به غیر از انجام برش های مستقیم می توانید گوشه های منحنی و برش های فارسی را هم به آسانی با آنها ایجاد کنید. نیروی محرکه اره های عمود بر عمدتاً انرژی الکتریکی می باشد. البته قابلیت استفاده از انواع تیغه ها در اره های عمود بر وجود دارد.

اره نواری

اره نواری

اره نواری در انواع گوناگون افقی (رام)، عمودی و همینطور اندازه های متفاوتی ساخته می شود. اره نواری یا اره فلکه، تیغه ی آن در میان دو چرخ قرار می گیرد. اره نواری ابزار مناسبی برای کاهش طول و ضخامت الوار می باشد و همینطور در صنعت فلزکاری هم از آن استفاده می گردد.

اره گرد بر (اره دیسکی)

اره گرد بر (اره دیسکی)

اره گرد بر در جهت برش انواع تخته های سه لایی یا چوب به طور مستقیم استفاده می گردد.

در مدل های جدیدتر اره گرد بر امکان تنظیم عمق برش نیز اضافه شده است و شما می توانید قطعات را با هر ضخامتی به سادگی برش دهید.

اره ریلی

اره ریلی

اره ریلی که بر روی یک ریل فلزی قرار می گیرد. اغلب به قطعه کار یا ورقه متصل می شود و پس از آن تیغه گرد بر را به سمت جلو حرکت می دهد. اره ریلی به اره گردبر نفوذی نیز مشهور است و فرق اصلی اره گردبر با اره ریلی در آن است که کنترل برش در اره ریلی بیشتر است.

اره دور کن

اره دور کن

اره دورکن در ابعاد بزرگی تولید می شود . از اره دورکن در جهت تولید قطعات بزرگ از جنس چوب نئوپان ، تخته سه لایه ، ام دی اف، ورقه اکریلیک ، ورقه لمینت ، و غیره استفاده می شود. اره های دور کن در مدل های افقی و عمودی ساخته می شوند.

اره پروفیل بر

اره پروفیل بر معمولا برای برش پروفیل های مختلف یا ساختن در و پنجره می باشد. با استفاده از اره پروفیل بر امکان برش دادن قطعات گوناگون در جهت ساختن سازه هایی با حساسیت های زیاد هم وجود دارد.

اره پروفیل بر

اگر یک پایه ی سنگین فولادی در قسمت زیری این اره ها بگذارید موجب می شود بتوانید اره پروفیل بر را بر روی میز کارتان در کارگاه ها نصب کنید.

اره مویی برقی

اره مویی برقی

اره مویی در معرق کاری ، منبت کاری ، ساخت عروسک های چوبی به کار می رود. اره مویی به شکل دستی هم وجود دارد. اگر می خواهید روی یک چوب طرحی ایجاد کنید که از الگوهای پیچیده ای برخوردار است می توانید از اره مویی برقی نیز استفاده کنید.

 

سایر اره ها

اره موتوری

اره موتوری

اره موتوری یا اره بنزینی نوعی اره است که تیغه ی آن به شکل زنجیری می باشد و درجهت برش و هرس کردن درختان و کارهای باغ داری و کشاورزی از آن استفاده می گردد.

 اره شارژی

اره شارژی یکی از کاربردی ترین ابزارهای برش به حساب می آید که به خاطر قابلیت حمل آسان، از محبوبیت بالایی برخوردار است. این نوع اره مزایای گوناگونی را به کاربر ارائه می‌دهد که مهم ‌ترین آن، قدرت مانور بالای آن می باشد و با داشتن اره شارژی قادر می شوید در هر مکانی نیاز خود را برآورده کنید.

 اره شارژی

علاوه بر آن اره ‌های شارژی معمولاً خیلی کم سر و صداتر از نمونه های برقی است اما برای کارهای سنگین چندان مناسب نیستند .

اره آب صابونی

اره آب صابونی

اره آب صابونی دستگاه بزرگی است که معمولا در کارخانه ها استفاده می شود. اره آب صابونی یک نوع از اره های پروفیل بر می باشد که می توان بر روی آن تیغه های متفاوتی را نصب کرد و تنها فرق این اره ها آن است که در جهت خنک کردن تیغه ها در زمان برش از محلول آب و صابون استفاده می گردد.

اره لنگ

اره لنگ

اره لنگ از جمله ابزار صنعتی به شمار می آید که در جهت برش انواع لوله و میلگردهای فلزی کاربردی است و در کارخانه ها بسیار استفاده می گردد.

اره استخوان بر

اره استخوان بر

معمولا وقتی که نام استخوان بر را می شنوید شاید ذهنتان ناخودآگاه به سمت استخوان بدن انسان برود اما حقیقت آن است که اره استخوان بر در کارخانه های غذایی و آشپزخانه های بزرگ استفاده می شود و در دسته ی تجهیزات صنعتی برای آشپرخانه های بزرگ به شمار می آید.

اره برش طولی

اره برش طولی نوعی اره برقی است که برش های طولی می زند و برش طولی یعنی زمانی که برش در امتداد رگه های چوب باشد.

اره کاشی بر

اره کاشی بر

اره کاشی بر اره ای است که در جهت برش کاشی، سرامیک، شیشه، گرانیت، مرمر، چینی و… استفاده می گردد. از مزایای اره کاشی بر نسبت به اره های گرد بر و اره های رومیزی این است که  در زمان برش شکستگی ایجاد نمی کند و قابلیت برش خشک و مرطوب را نیز داراست.

اره کف رنده

اره کف رنده

اره کف رنده برای افرادی است که کار کف پوش انجام می دهند و خوبی استفاده از آن این است که می توان برش طولی، افقی و فارسی را در زمان اره کردن در همان قسمت کف به کار برد.

اره ارتوپدی (اره گچ بری)

از اره ارتوپدی یا اره گچ بری برای بریدن گچ گرفتگی ناشی از شکستگی اعضای بدن استفاده می شود.

اره ارتوپدی (اره گچ بری)

اره ارتوپدی می تواند از جنس فلز باشد اما بهترین نوع آن را از استیل ضد زنگ می سازند. یکی از انواع اره ارتوپدی نیز در اتاق های جراحی و در جهت ایجاد برش یا شکاف در سطح استخوان به کار می رود.

 

برای دیدن هرکدام از اره ها می توانید وارد فروشگاه ابزار امینی شوید و خرید خود را انجام دهید.

 

راهنمای خرید اره برقی

در هنگام خرید اره برقی باید به نکات ذیل توجه کنید:

طول تیغه اره

هرچه طول تیغه ی شما بیشتر باشد، قدرت و حجم موتور دستگاهتان نیز باید بیشتر باشد. البته توجه داشته باشید که وزن اره برقی نیز بالاتر می رود و ممکن است تعادل شما را در هنگام نگه داشتن مقداری به هم بریزد.

از اره های کوچک با طول صفحه‌های ۶ تا ۱۴ بیشتر برای کارهای سبک استفاده کنید. طول صفحه اره‌های متوسط از ۱۶ تا ۲۰ می باشد. این گونه صفحه ها در جهت قطع درختان یا تمیزکاری پس از طوفان مناسب هستند.

اره‌های بزرگتر با طول صفحه ۲۲ تا ۴۰ برای کسانی که در جنگل یا مناطق روستایی زندگی می کنند و منبع درآمد آن ها از راه بریدن هیزم و الوار است پیشنهاد می شود.

قدرت و نوع موتور اره

معمولا برای اندازه گیری ظرفیت اره های بنزینی، از واحد سی سی استفاده می شود و برای اره های برقی با آمپر، اما به طور کلی اگر اره های بنزینی پر قدرت تر هستند و برای کارهای سنگین تر بهتر است از این نوع اره ها استفاده کنید.

موتورهای 30 تا 40 سی سی یا 6 تا 9 آمپر برای هرس کردن یا کندن نهال های کوچک تر مناسب اند

موتورهای 35 تا 50 سی سی یا 10 تا 15 آمپر برای درختان کوچک تا متوسط مناسب هستند.

موتورهای 60 سی سی به بالا برای قطع درختان بزرگ مناسب هستند.

به طور کلی برای قطع درختان بزرگ پیشنهاد می شود از اره های بنزینی استفاده کنید.

قابلیت حمل و نقل اره

راهنمای خرید اره برقی

اگر کار شما در مناطق جنگلی است بهتر است اره های بنزینی و موتوری را انتخاب کنید. اما اگر در شهر زندگی می کنید بهتر است به خاطر کمتر کردن سر و صدا از اره های برقی و شارژی استفاده کنید.

جنس و نوع زنجیر اره

زنجیرهای فولادی را می توانید برای کارهای سبک و دماهای کمتر استفاده کنید. اما زنجیر های الماسه برای برش انواع فلزات، سنگ ها و دیگر متریال ها استفاده می شود.

البته زنجیر ها انواع مختلفی دارند؛

برای چوب های نرم از زنجیرهای full chisel استفاده می شود؛ این نوع زنجیر دارای دندانه های صاف و عمودی است، البته مقاومت کمتری نسبت به زنجیرهای دیگر دارد.

از زنجیرهایsemi chisel  برای چوب های خشک و سخت استفاده می شود؛ این زنجیر دارای زوایای نرم تر و از ایمنی و مقاومت بیشتری نیز برخوردار می باشد.

از زنجیرهای full skip مخصوص بریدن درختان بزرگ است و از راندمان بالایی برخوردار است؛ البته مناسب اره های کوچک است.

از زنجیرهای semi skip برای کارهای ظریف تر و سریعتر استفاده می شود و البته دندانه های بیشتری نیز دارد.

قدرت بدنی کاربر اره

شما باید اره ای را انتخاب کنید که بتوانید آن را کنترل کنید چون ممکن است تعادلتان به هم بریزد یا قدرت بدنی تان برای کار با آن کافی نباشد.

نکات ایمنی استفاده از اره برقی

نکات ایمنی استفاده از اره برقی

 • قبل از استفاده از اره دفترچه راهنمای آن را بخوانید.
 • در هنگام استفاده از اره برقی به هیچ وجه از لباس های گشاد یا زیورآلات استفاده نکنید.
 • در هنگام استفاده از اره برقی از تجهیزات ایمنی مثل دستکش، کلاه ایمنی و گوشی ایمنی، محافظ چشم و محافظ پا برخوردار باشید.
 • مراقب باشید در زمان روشن کردن و کار با اره برقی کسی اطراف شما نباشد.
 • اگر در هنگام کار بر روی سطح خاصی ایستاده اید آن را کاملا بررسی کنید چون امکان لغزیدن یا سر خوردن شما وجود دارد.
 • اگر در حال بریدن درخت هستید مواظب باشید که راه های گریز بر روی شما بسته نباشد.
 • اگر در حال بریدن چوب هستید مطمئن شوید که در محیط اطراف چوب یا در میان چوب جسم خارجی دیگری مانند سیم برق یا فلزات یا هر چیز دیگری وجود نداشته باشد.
 • سعی کنید اره برقی را پایین تر از شانه های خودتان نگاه دارید.
 • اگر از اره بنزینی استفاده می کنید دقت داشته باشید که لوله ی خروجی دود آن بسته یا گرفته نباشد.
 • اگر اره شما بنزینی است سعی کنید بدنتان را به سمت چپ یا راست آن متمایل کنید و مستقیما پشت اره نباید بایستید.
 • هیچوقت اره را در حالت روشن بر روی زمین نگذارید یا در مسافت طولانی آن را در حالت روشن حمل نکنید.
 • محافظ زنجیری را هیچوقت از آن جدا نکنید.
 • به نظافت دستگاه خود اهمیت بدهید.
 • برای سرویس کردن اره ی خود حتما آن را به دست افراد کاربلد بسپارید و خودسرانه اقدام نکنید.

انواع برند اره برقی

اره برقی رونیکس (RONIX)

شرکت رونیکس با شعار «آخرین ابزاری که می‌خرید» محصولاتش را روانه ی بازارهای جهانی کرده است و در حال حاضر یکی از موفق ترین برندها در ایران می باشد. رونیکس توانسته است به وسیله ی تولید انواع ابزارآلات صنعتی باکیفیت و قیمت های مناسبی که دارد، نیاز همه ی مشتریانش را برآورده کند. بنابراین اگر در صنایع چوب بری می خواهید یک انتخاب عالی را داشته باشید رونیکس را انتخاب کنید.

اره برقی هیوندای (HYUNDAI)

اره برق هیوندای

تمام چوب‌ برهای حرفه‌ای می دانند که برند هیوندای از جمله برترین برندهای اره زنجیری می باشد. محصولات هیوندای در چین به تولید می رسد و توانسته است با اره های زنجیری برقی با کیفیتی که ساخته است، هواداران بسیاری در بین کاربران پیدا کند.

اره برقی ان ای سی (NEC)

شرکت ان ای سی در حوزه ی تولید ابزارآلات صنعتی و حرفه‌ای فعالیت می کند. این شرکت با ایجاد تنوع بالا در محصولات خود در کنار قیمت مناسبی که دارد، باعث می شود تا بعضی از محصولات این شرکت مثل اره های برقی برای خریداران جذاب باشند. اگر شما هم به منظور برش دادن چوب یا متریال مورد نظرتان قصد خرید اره برقی دارید، می ‌توانید از محصولات با کیفیت ان ای سی نیز بهره ببرید.

اره برقی ماکیتا (MAKITA)

محصولات ماکیتا در بین بهترین برندهای اره زنجیری برقی، همواره می‌درخشند. اره‌های برقی زنجیری ماکیتا به خاطر کیفیت بالای قطعات خود و همچنین سوابق درخشان جهانی اش در تولید ابزارآلات مختلف، خیلی خوب عمل نموده است و توانسته ‌است درصد زیادی از کاربران را به سمت خودش جلب نماید.

اره برقی پاورتکس (POWERTEX)

شرکت پاورتکس یک شرکت هندی است و در زمینه تولید اره برقی و دیگر ابزارآلات بسیار موفق عمل کرده است و توانسته است محصولات با کیفیتی را به بازار ارائه دهد.

اره برقی پاورتکس

ناگفته نماند که قیمت اره پاورتکس نسبت به کیفیت آن بسیار پایین است. محصولات پاورتکس بر اساس تکنولوژی روز دنیا و نوآوری‌های مداوم تولید شده و هر ساله توسعه پیدا می نماید.

اره برقی آروا (ARVA)

برند آروا با شعار «ابزار موفقیت» در ایران فعالیت می نماید. هم اکنون برند آروا با راه‌انداختن خط تولید پیشرفته ای که دارد توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند. اره‌های برقی آروا در بین محصولات گوناگون این برند درخشش زیادی داشته اند.

اره برقی کرون (CROWN)

برند مشهور و محبوب چینی ها کرون نیز در بازارهای ایران موفقیت های زیادی کسب کرده است. اره های برقی این برند از جمله ابزارهای مورد تحسین در بازار بوده است. ابزارآلات دارای بدنه ی مستحکمی بوده و به خاطر کیفیت خوب قطعاتش توانسته است، اعتماد بسیاری از نجاران و برشکاران چوب را به خودش جلب نماید.

اره برقی اکتیو (ACTIVE)

شرکت اکتیو نیز یکی از شرکت های حرفه‌ای است که در زمینه ی تولید ابزارآلات برشکاری فعالیت دارد. این شرکت به نوآوری در ساخت محصولاتش اهمیت زیادی می دهد و همین امر موجب آن شده است تا در بین بهترین برندهای موجود اره برقی نامی برای خود دست و پا کند. اگر می خواهید چوب های عمیق و تنه ی درختان را برش دهید اکتیو مناسب شماست.

اره برقی توسن (TOSAN)

شرکت ایرانی توسن به شکل کاملا تخصصی در حوزه ی تولید ابزارآلات برقی و شارژی فعالیت می کند. قیمت ابزار توسن بسیار مناسب است و با خدمات پس از فروشی که ارائه می دهند باعث می شوند که محصولات شرکت ایرانی توسن در کشورهای چین و تایوان هم تولید شوند.

اره برقی توسن

اگر در کارگاه نجاری خود می خواهید از اره های زنجیری استفاده کنید توسن گزینه ی مناسبی برای شما می باشد.

اره برقی نک (NEK)

ابزارهای برشکاری و باغبانی نک در چین تولید می شوند و از این کشور به ایران و بقیه ی کشورهای دنیا ارسال می‌ گردند. یکی از علل مشهور شدن محصولات برند نک، تولید ابزارهای صنعتی مرغوب و به صرفه است که دارای گارانتی رسمی نیز می باشد. همه ی محصولات شرکت نک کیفیت بالایی دارند و به خوبی می‌توانند رضایت کاربران را به دست بیاورند. اره های زنجیری نک توانسته اند کیفیت و کارایی بالایی را به نمایش بگذارند.

اره برقی محک (MAHAK)

برند محک با همکاری شرکت های خارجی “هانینگ آلمان” و “هوپ الکتریک تایوان” شروع به تولید ابزار آلات برقی نمود و در سال 1378 سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای سری ISO-9000 را استقرار داد و در سال 1379 توانست گواهینامه ISO-9002 را دریافت کند.

اره برقی محک

حوزه ی فعالیت این شرکت در زمینه هایی چون ابزار آلات برقی، شارژی، دستی، بادی و بنزینی و همینطور ابزارهای اندازه گیری می باشد. اره و ابزارآلات محک از قیمت مناسبی برخوردارند.

 

در آخر امیدواریم که این مقاله توانسته باشد کمکی در جهت خرید بهتر به شما کرده باشد.

فروشگاه چرخ ابزار امینی عرضه کننده ی انواع اره و ابزارآلات معتبر و دارای استاندارد و کیفیت مطلوب در بازار می باشد. شما می توانید همه ابزار مورد نظر خودتان را از این فروشگاه معتبر تهیه فرمایید.

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

فروشگاه
لیست علاقمندی
0 مورد سبد خرید
حساب کاربری من